Jul i Vinterland ligger i Spikersuppa, midt i Karl Johans gate i Oslo, langs skøytebanen og i kort gangavstand fra Nationaltheatret. Det er enkelt å komme seg til julemarkedet med kollektivtransport, enten du reiser med T-bane, trikk, tog eller buss.
T-bane
De nærmeste T-banestasjonene er Nationaltheatret og Stortinget. Fra begge stasjonene er det kort gangavstand til Jul i Vinterland.
Trikk
Ta trikk 11, 12 eller 13, og gå av på holdeplassen Øvre Slottsgate eller Nationaltheatret.
Tog
Reiser du fra andre steder i landet, kan du ta toget til Nationaltheatret stasjon eller Oslo S. Fra Oslo S tar det omtrent 10–15 minutter å gå langs Karl Johans gate til Jul i Vinterland.
Buss og ekspressbuss
Kommer du med buss, kan du gå av på holdeplassen Rådhuset, som ligger omtrent fem minutters gange fra julemarkedet.
Reiser du langveisfra, kan du også ta Vy express til Oslo bussterminal. Derfra kommer du deg videre med kollektivtransport til Rådhuset eller Nationaltheatret.
Vy express har blant annet ruter fra:
– Notodden
– Kongsberg
– Fredrikstad
– Kristiansand
– Bergen
– Stavanger
– Ålesund
– Førde
– Fagernes
Du kan kjøpe bussbilletter på Vy sine nettsider eller i Vy-appen.
Vi ønsker deg en hyggelig reise og gleder oss til å ønske deg velkommen til Jul i Vinterland!
Finner du ikke svar på det du lurer på?
Kontakt oss på mail, så hjelper vi deg.


